Škoda Rapid Spaceback – první fotografie a informace
Posted by

Škoda Rapid Spaceback – první fotografie a informace

Škoda Auto představila vůbec první hatchback nižší střední třídy. Zařadí se mezi modely Fabia a Octavia. Přestože novinka bude o 18 cm kratší, než v současnosti vyráběný liftback, tak zejména díky dlouhému rozvoru (2 602 mm) nabídne stejně velký prostor pro cestující. Malý nezůstane ani zavazadlový prostor, jehož objem dosahuje 415 litrů. V případě sklopení zadních sedadel dokonce 1380 litrů, což je ale v obou případech méně než v případě liftbacku.

Design vozu je až po sloupek B stejný s modelem liftback. Nejvýraznější změny si lze všimnou při pohledu z bočního profilu, kde zaujme velké prosklení mezi sloupky C a D. Za příplatek půjde pořídit rozměrné panoramatické střešní okno, které opticky plynule přechází k oknu zadních dveří, které končí až těsně nad registrační značkou. Obě skleněné plochy spolu velmi hezký ladí a celistvost „narušuje“ pouze černý střešní spojler. Na zádi vozu nesmí chybět typický prvek pro značku Škoda – široké sdružené svítilny s grafikou písmene „C“.

Nový model bude cílit především na mladší zákazníky a rodiny s dětmi, které se pokusí zaujmout řadou designových prvků a vychytávek. Interiér bude dostatečně prostorný a prakticky stejný se současným modelem. Zaujme především sportovní tříramenný volant, nové dekorační lišty a nové vzory potahů sedadel. Dále stojí za zmínku několik užitečných drobností jako jsou škrabka na led ve víčku palivové nádrže, držák reflexní vesty pod sedadlem řidiče, oboustranný koberec v zavazadlovém prostoru a nádobka na odpadky v bočních dveřích.

V případě motorizace se toho podobně jako v interiéru příliš nezměnilo. V nabídce budou čtyři benzinové a dva naftové motory s výkonem od 55 do 90 kW včetně nového motoru 1,6 TDI/66 kW. Ten ve variantě GreenLine dosáhne spotřeby 3,8 l/100 km.

Novinka se představí veřejnosti na letošním mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem v září. V Evropě se začne prodávat od října roku 2013. Cena prozatím zveřejněna nebyla, ale lze předpokládat, že bude přibližně stejná jako u současného modelu. V tom případě by měla startovat na částce 249 900 Kč.

 

0 2 7944 16 Červenec, 2013 Novinky, Škoda, Tuzemský trh Červenec 16, 2013

About the author

View all articles by jiras

2 comments

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Facebook

Hledáme redaktory!

Hledáme redaktory nadšence pro psaní a publikování článků jakéhokoliv auto moto zaměření. Práce vhodná pro studenty kvůli budování referenčního portfolia. Více info na info@autolio.cz